Що робити якщо спіймав вірус?
Цього літа Google заявила про те що в Google Play виявлена сотня друга програм з вірусним кодом. Мимоволі починаєш замислюватися чи який-небудь вірус під Android не може зашифрувати мої дані на телефоні, а потім вимагати за них викуп.
Давайте разом спробуємо у всьому цьому розібратися. Мобільна операційка від Google має погану славу і про віруси на телефоні я чую дуже часто. Але незважаючи на це жодного вірусу я ще не зловив.
Розробники Android з кожною новою версією значно підвищують безпеку системи.
У минулому Google розповіли про плани запровадити в магазин новий додаток Google Play Protect.
На жаль повідомлення про те що в Google Play знайдена чергова поличка заражених програм, найчастіше віруси містяться в додатках для очищення і прискорення робіт, нерідко маскується під програм які обіцяють вам збільшити час роботи батареї. Намагайтеся ставити на свій телефон поменше всякого шлаку і віддавайте перевагу тільки великим відомим розробникам, шанс зараження значно знизиться!
То що взагалі з себе представляє стандартний вірус для смартфона?
Найчастіше це звичайний додаток або його процес який здатний вшити шкідливий програмний код в прошивку. творці вірусу на цьому заробляють гроші на вас і ваших даних, після зараження вірусом у вас може спливати реклама в найнесподіваніших місцях таким чином гроші з неї капають зловмиснику.Що робити щоб не заразитися?
Я рекомендую:
⃗ не встановлювати APK-файли
⃗не клікати по силкам
⃗не погоджуватися на оновлення
⃗вибирати популярних розробників
⃗здержуватися від ROOT-прав
⃗не піратити софт
Ці 6 порад допоможуть уникнути небезпеки встановлення вірусів!