Як створити коментарі для сучасного сайту
Коментарі допомагають будувати спільноту
Тепер користувачі приходять до вас не просто що б прочитати якусь новину або статтю, але ще й для того що б її обговорити.Що характерно - дізнатися саму новину читач міг і в іншому місці, але саме співтовариство цікавих людей, можливість висловитися і почути їхню думку - ось що призведе до того, що він відвідає ваш сайт і зайде на сторінку з новиною, яку і так знає.
Ще років десять тому центрами, навколо яких вирувало все життя, були форуми. Однак у наш час це вже не так зручно і популярно, зараз більшість популярних сайтів працюють в форматі блогів, а спілкування користувачів відбувається в коментарях.
Таким чином, саме коментарі є тим фактором, який відрізняє звичайні сайти від сайтів, по справжньому успішних у своїй сфері. Це стосується новинних сайтів, блогів, співтовариств по інтересах, часом навіть інтернет-магазинів і різних спеціалізованих сайтів.
Коментарі це зворотний зв'язок і мотивація
Так само важливо пам'ятати, що коментарі це джерело зворотного зв'язку з читачами, який дозволяє дізнатися що саме їм подобається і на що читачі реагують. А чим краще і цікавіше для відвідувачів ваш сайт, тим частіше вони до вас повертаються і рекомендують його.До того ж зворотний зв'язок - це завжди хороша мотивація для самих авторів і адміністраторів, яка майже миттєво дозволяє відчути, що людям цікаво і те що ви робите і ваш сайт. Простим лічильником відвідувачів такого не доб'єшся.
Що нам потрібно від системи коментування?
Так якими ж повинні бути «правильні» коментарі на сучасному сайті?➜Простими і зрозумілими для читачів.
➜Зручними та функціональними для адміністраторів.
Які варіанти є на даний момент у веб-майстра?
Якщо сайт побудований на популярній CMS, то можна використовувати готовий плагін.
➜Скористатися стороннім універсальним скриптом.
➜Скористатися стороннім сервісом
Скрипт або сервіс?
Сервіси коментування з'явилися кілька років тому і за цей час здобули величезну популярність на заході, а в останні роки почали набирати популярність в Рунетіпереваги
➜Проста установка і використання, ніякої метушні зі скриптами, файлами, базами даних.
➜Досить просто вставити простий html там, де повинен бути блок з коментарями.
➜Хмарна система зменшує навантаження на ваш сервер, всі дані вантажаться незалежно.
➜Спеціалізована система - це багатий функціонал, регулярні оновлення і доповнення.
З чого можна вибрати?
➜Сервіси від соціальних мереж - віджети коментарів Вконтакте і Facebook.➜Західні сервіси типу Disqus, Livefyre, IntenceDebate.
➜Російськомовні аналоги.
Віджети соціальних мереж
Плюс тільки один - досить висока ймовірність того, що користувач уже залягання в соціальній мережі і тому йому не доведеться реєструватися.Безліч мінусів
➜Дозволяють писати коментарі тільки користувачам своєї соціальної мережі, обмежуючи решти.
➜Чи не індексуються пошуковими системами.
➜Мають вкрай бідний функціонал, аж до неможливості вивести кількість коментарів.
Західні сервіси коментування
Практично всі платні, з початковою ціною від 2000-3000 $ в місяць.Виняток - Disqus, який надає більшість своїх функцій безкоштовно. Однак в російськомовному інтернеті його використання досить незручно по ряду причин:
немає підтримки російськомовних соціальних мереж - а західні Facebook і Twitter покривають вкрай малу частку нашої мережі;
немає повної локалізації, регулярно зустрічаються не перекладені написи і англомовні листи можуть відштовхнути користувачів.
Російськомовні сервіси
Російськомовні аналоги часто повністю платні і не можуть похвалитися привабливим дизайном.
Стаття взята з джерела: htmlbook.ru